Durere glezna

11-10-2017
Dely77
Nu este medic/terapeut
Dely77
Buna ziua. Femeie, 40 ani, 172 cm, 67 kg, nu practic sport, fara afecțiuni metabolice, vasculare, etc. M am lovit acum 2 luni la glezna (maleola medială). Am fost la ortopedie, mi a fost prescris tratament antiinflamator, gheata.(durerea acceptabila și un hematom format). După 1 luna de la lovitura au inceput dureri f. Mari in tot piciorul. Am inceput investigații(ortopedie, neurologie, ch.vasculara, reumatologie). In final mi s-a pus dg de Sindrom de canal tarsian pt care mi s a prescris tratament. Ce mă îngrijorează este hematomul care nu s a absorbit deloc deși reumatologul mi a spus că e in resorbtie (in urma ecografiei) și mi a indicat unguent cu heparina și ceva tratament cu laser. As vrea sa va cer părerea : s ar putea că durerile sa fie din cauza hematomului și dacă daca se poate trata și altfel hematomul
Mulțumesc.O zi buna
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK