durere groaznica in parte de jos a abdomenului mai exact in zona ovarelor...

15-08-2007
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
de ceva timp am o durere groasnica in parte de jos a abdomenului mai exact in zona ovarelor si ma doare si spatele ???????
ce ar putea sa fie ?
eu sunt operata de anul trecut de chist pe ovarul drept sa fie de acolo?
am doar 25 de ani??
4 comentarii
0
22-08-2007, ora 00:00
doll
Nu este medic/terapeut
doll
depinde foarte tare daca durerea merge pe picior in jos sau ramine la nivelul ovarelor...daca merge pe picior poate fi o colica renala care da si dureri de abdomen inferior sau poate fi o noua inflamatie chistica data de ovar.Spatele doare in colici renale , sau de la o simpla anexita...incearca mai intai cu supozitoare de indometacin sau orice anti inflamator supozitor bun gasesti, si daca nu trece mergi la gineco...observa crizele daca sunt cronice sau acute, si analizeaza reactia antiinflamatoarelor dupa administrare...mai tine-ma la curent
0
22-08-2007, ora 00:00
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
mai nou ma doare si cand fac dragoste cu sotul meu, la rinichi nu am nimic ca am facut o ecografie de curand, si nici pe picior nu se lasa
0
22-08-2007, ora 00:00
doll
Nu este medic/terapeut
doll
ar putea fi o anexita puternica acuta persistenta, interesant ar fi de stiut daca dupa actul sexual singerezi?!...Durerea de spate radiaza sau nu ?E fixata intr-un singur punct perpendicular pe axa piciorului sau doare toata zona lombara ca o durere surda, acuta?E suportabila sau nu?O inflamatie puternica uro-vaginala netratata corespunzator sau deloc tratata, poate da astfel de dureri, si la o ecografie la rinichi, nu se vede nimic pt ca org. in sine nu e bolnav, poate fi afectat incit sa dea senzatia de durere de o inflamatie in zona uro-genitala.Ai facut vreo UROCULTURA sau un simplu examen de urina?Parerea mea este ca ex. de urocultura este cel mai eficient, astfel incit eli, minam o infectie urinara din discutie si ne orientam doar asupra anexitei bilaterale...Am nevoie de mai multe detalii si te pot indruma spre clinica...mai tine-ma la curent
0
22-08-2007, ora 00:00
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
de sangerat nu asngerez dar durerea este cat de act suportabilada ma doare foarte tare si spatele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  • Durere de burtă
  • Realizarea atlasul ovarului uman cu rezoluție la nivel celular - un pas spre crearea ovarului artificial
  •