Durere in dreapta

08-08-2016
lexxxy
Nu este medic/terapeut
lexxxy
Buna. De vreo 2 saptamani am o durere in partea dreapta care se plimba. incepe de langa buric apoi in sold apoi inghinal si prin spate zona rinichi sa zic asa. am luat si antibiotic si nurofen nospa etc. insa durerea e surda.am fost la urgenete mi s-a facut ecografie, sange palpare...apendicita nu rinichi nu totusi ce e ? o raceala la baieti jos ?
5 comentarii
0
08-08-2016, ora 22:02
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Are legatura cu scaunul? Ai diaree, constipatie? Alterneaza cele doua stari? Durerea diminueaza daca mergi la baie sa faci "treaba mare" sau cea "mica"? E continua durerea? E afectata de pozitia ta? daca stai in picioare sau daca esti intins e la fel? Alte simptome? greata? varsaturi?
0
09-08-2016, ora 11:14
lexxxy
Nu este medic/terapeut
lexxxy
nu am stari de greata/voma, si nici cand ies cu scaunul sa zic nu am observat o diferenta. e o durere care a aparut cand am sprijinit un pepene mare pe burta de atunci si acum a disparut mai are episoade cand isi revine si cam atat.
0
11-06-2017, ora 09:28
SimonaIgna
Nu este medic/terapeut
SimonaIgna
Buna ziua eu am simptomele descrise mai sus de 2 saptamani. Acum s'a accentuat durerea in spate in zona rinichiului drept. Ma doare dupa ce mananc in zona apendicelui si uneori radiaza si inginal si in spate in zona rinichiului drept. Ma stresez foarte mult cu examenele si imi pierd pofta de mancare. Prezint dimineata stari de greata. Scaunul este moale, uneori diaree. Durerea a devenit continua. Cand stau intinsa nu doare, la palpare nu doare.
Mentionez ca inainte sa apara aceste dureri am luat antibiotic pt a trata o bronsita usoara (zinat si eurespal) 10 zile dar fara un alt medicament pt protectia florei intestinale, iar acum 2 luni am luat Nikvorm pt oxiuri ( care s'au eliminat).
0
16-01-2021, ora 10:42
Madalin0113
Nu este medic/terapeut
Madalin0113
Buna, ai rezolvat cu durerile? Am aceleasi simptome ca si tine si doctorii nu ii dau de cap. Ar fi un real ajutor daca mi-ai spune ce ai descoprit in legatura cu asta. Ms frumos, zi buna!
0
07-06-2021, ora 20:52
Florentza_M
Nu este medic/terapeut
Florentza_M
Bună ziua ! Cum ati rezolvat ? Întâmpin aceleași probleme, fără un diagnostic clar. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: