Durere in dreapta jos

20-08-2018
Dinam
Nu este medic/terapeut
Dinam
Salut! Am 21 de ani si de o perioada de timp ma confrunt cu o problema care a inceput sa ma macine, de aceea am ales sa apelez la voi. Am practicat sport de performanta timp de 11 ani dar din cauza programului incarcat la liceu am fost nevoit sa ma las( asta se intampla in clasa a 11 a). Prin clasa a 12 a am inceput sa am perioade in care eram trist din diverse motive( stres intens provocat de parinti, un prieten foarte apropiat ma supara) moment in care am inceput sa am perioade in care stateam in pat si contemplam asupra cauzelor si diverselor posibilitati de rezolvare. Am inceput sa am in partea dreapta jos o durere care se accentua cu cat ma gandeam mai mult la cauzele respective. Am inceput sa fumez si sa consum alcool, mancare nesanatoasa, contrar stilului de viata pe care il aveam pana atunci. In momentul in care cauza supararii mele se rezolva, durerea disparea pana la urmatorul motiv care ma facea trist/ suparat. Atunci am inceput sa am si probleme cu parul, a inceput sa-mi cada foarte mult la 2 luni dupa perioadele de tristete. Dupa rezolvarea problemei, parul se refacea in unele zone. Aceste stari le am pana in prezent, mentionez ca uneori nu pot sa mananc, aveam si stari de oboseala in care nu puteam sa ma concentrez deloc, dar in ultima vreme din punct de vedere al energiei am fost ok. De asemenea, vomitam uneori inainte sa ma culc sau dupa ce mancam, desi stomacul nu ma durea, singura durere era in dreapta jos. Am facut analize iar doctorul a spus ca mi-au iesit foarte bine, nu am nicio problema(acum 7 luni).
Mentionez ca atunci cand fac miscare durerea dispare treptat, in alta parte a corpului nu apare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: