Durere in gat

28-04-2017
GabrielaCristina
Nu este medic/terapeut
GabrielaCristina
Buna ziua,

Ieri am fost in vizita la stomatolog deoarece ma durea maseaua de minte din stanga jos. Do doctor mi-a crestat gingia pe langa ea ca sa ii faca loc si mi-a pus un pansament pe care a trebuit sa-l scot dupa circa doua ore. De cand mi-a trecut anestezia am o durere in gat ingrozitoare ca de usturime, arsura care este si mai rea de fiecare data cand inghit. Ce pot sa fac???
4 comentarii
0
28-04-2017, ora 13:12
Dr. A I
Dr. A I
Buna ziua, observați cand va uitati în oglindă vreo înroșire a gatului in zona in care simtiti arsura?

Durerea vine sigur de la decoletarea gingiei din jurul molarului dar este posibil sa fi reactionat dumneavoastra la medicamentul aplicat cu pansamentul si de aceea sa si usture.
0
28-04-2017, ora 14:02
GabrielaCristina
Nu este medic/terapeut
GabrielaCristina
Si ce as putea face?
0
28-04-2017, ora 22:14
Dr. A I
Dr. A I
Mergeți la farmacie și luati un antiinflamator si cereti si un calmant pentru gât, de preferință un sirop. Vedeti cum evolueaza lucrurile cateva zile.

O seara buna!
0
28-04-2017, ora 23:16
GabrielaCristina
Nu este medic/terapeut
GabrielaCristina
Multumesc. O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: