Durere in gat dupa interventie la masea

28-06-2016
Discovery2016
Nu este medic/terapeut
Discovery2016
Buna ziua. Am fost ieri la un cabinet stomatologic unde s-a intervenit la 2 masele (stanga jos si dreapta jos). La cea din dreapta doctorul mi-a pus niste vata care mi-a cazut la cateva ore cand mancam, iar la cea din stanga mi-a pus o pasta galbena care s-a intarit (din cand in cand aceasta pasta se sfarama cate putin). Problema a aparut in cursul noptii trecute cand am fost trezit de o durere de gat in partea stanga. Durerea pare a nu fi superficiala ci destul de adanca. Mai mentionez ca simt o mica umflatura la palpare in zona dureroasa (de cateva ore durerea este aproape continua). Poate totusi sa nu aiba legatura cu interventia respectiva si astept parerea dvs. in acest caz.
P.S.: sunt o persoana anemica (o alta posibila explicatie).
Va multumesc.
1 comentarii
0
03-07-2016, ora 21:33
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
durerea si umflatura poate avea legatura cu afectiunile dentare. mergeti din nou la medic pentru finalizarea tratamentelor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •