durere in git si torace

29-07-2008
kotona
Nu este medic/terapeut
kotona
Buna ziua, Acum o luna am fost racit si am scuipat cu, , firicele'de singe, am fost internat in spital cu diagnostic, , pneumonie interstitiala, bronsita cronica hemo... am facut :tomogtrafie, bronhoscopie, ekg, spirometrie, radiografie.
dupa ce am fost externat la citeva zile a inceput sa ma doara pertea dreapta a toracelui linga stern, sternul, partea dreapta linga coloana, (am senzatia ca duterea vine din interior, durerea apare la miscare si nu numai)in ultima vreme a inceput sa ma doara gatul (simt mincarea cum trece prin torace), urechia interioara doar partea dreapta, si a inceput sa-mi amorteasca usor piciorul, din propria initiativa am foft la Bioclinica
unde am facut doua analize exputat faringian si nazal, din cel nazal s-a constata Stafilococi goagulo negativi.
Mi s-a prescris Amoxiclav, il iau de o saptamana si nimic.
Daca cineva ( de preferinta medic)are idee ce poate fi sau ce e pot face ca sa treaca il rog sa ma ajute
4 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
kotona
Nu este medic/terapeut
kotona
da sunt fumator *1 pachet pe zii*, rezultatul exudatului faringian este:absenti streptococibetahemolitici, flora faringiana nepatogena
0
30-07-2008, ora 00:00
kotona
Nu este medic/terapeut
kotona
AM O INTREBARE PENTRU GANODERMA LUCIDUM ESTE NEVOIE DE RETETA, SE GASESTE IN FARMACII?
0
30-07-2008, ora 00:00
kotona
Nu este medic/terapeut
kotona
AM O INTREBARE PENTRU GANODERMA LUCIDUM ESTE NEVOIE DE RETETA, SE GASESTE IN FARMACII?
0
04-12-2008, ora 08:54
jerry
Nu este medic/terapeut
jerry
Buna ziua! aceeasi problema o am si eu si nu gasesc raspuns la intrebarile mele.
Mi se usuca gatul si incep sa tusesc, dar este o tuse seaca si parca ma deranjeaza ceva in gat si imi vine sa vomita de fiecare data cand tusesc. Mi-am facut exudatul si mi-a scris si mie exact asa: FLORA FARINGIANA NEPATOGENA, iar doctorul care ma consultase mi-a spus ca va trebui sa ma operez de deviatie de sept. Ce intrebare am eu pt cine ma poate ajuta: ce inseamna exact flora faringiana nepatogena???? pana acum la ce medic am fost nici unul nu mi-a explicat exact. va rog sa-mi raspundeti!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Există 7 factori care pot prezice riscul de pneumonie (studiu)
  • Vizitele regulate la dentist ar putea reduce riscul de pneumonie
  • „Vesta inteligentă” pentru diagnosticul pneumoniei
  • Indicatori clinici pentru depistarea cu acuratețe a pneumoniei (Studiu)
  • Semne clinice pentru identificarea corectă a pneumoniei
  • Răceală, viroză sau pneumonie - când sunt recomandate antibioticele
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  • Cum tratezi durerea în gât (ce să faci și ce nu)
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  •