Durere in jurul buricului

16-02-2009
Alecssa
Nu este medic/terapeut
Alecssa
Astazi: am avut la ora 10 o masa destul de nesanatoasa: napolitana, ciocolata si niste grisine. In timpul orei urmatoare am avut o durere de burta insa fara dureri prea mari. Asta la at recut. Nu am mai mancat nimic p[ana la 2 si jumatate. Si acum un pic cam nesanatos...Dupa aceste 2 mese de azi, la un nterval de aproximativ o jumatate de ora..adica pe undeva prin jurul orei 3 au inceput niste dureri suportabile in jurul buricului in special in poartea dreapta. Am crezut ca trece in 10-15 minute..pentru ca..cui nu i se mai inatmpla??...insa nu..durerea a tot peristat pana acum la ora 6. si nu da semne ca ar diparea. Eu una pot sa mai indur durerea.p tenru ca v'am zis..este suportabila. Insa mi'e teama sa nu fie ceva mai grav...sau ceva care se poate transf in ceva mai grav. Cine a mai trecut prin asta, sau cine a mai auzit de astfel de situatii va rog dati'mi un sfat. Multumesc si apreciez raspunsurile.
8 comentarii
0
16-02-2009, ora 18:10
Alecssa
Nu este medic/terapeut
Alecssa
Am uitat sa adaug ca durerea o ia usior spre partea dreapta in jos unde este apendicita, si uneori sunt niste intepaturi fff puternice. Ma taie toate caldurile.
0
16-02-2009, ora 22:52
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate chiar ai apendicele inflamat, nu trebuie sa suporti durerea, daca iti da stari asa de rele, du-te la urgenta sau undeva sa faci macar o ecografie! Poate fi indigestie, apendicele, rinichiul, mai multe...sau niciuna dintre ele, trebuie vazut. Sanatate multa!
0
17-02-2009, ora 21:24
Alecssa
Nu este medic/terapeut
Alecssa
Astazi durerile au persistat. In limita suportabila a dureri bineinteles, si nu non'stop..au fost momente in care apareau din nou. Astazi insa durerea a fost simtita mult mai jos, adica, kiar sub buric putin sre dreapta. Unele persoane mi'au zis ca poate fii de la menstruatie insa nu stiu ce sa cred. Aici m'au pus pe gandit pantru ca in mod normal trebuie sa apara acum...ieri, azi maine. De aia nici nu am mers la doctor. Insa maine dupa amiaza cred ca ma duc sa clarific situatia asta care ma negijeaza. Multumesc pentru sfaturi oricum!
0
17-02-2009, ora 21:24
Alecssa
Nu este medic/terapeut
Alecssa
Astazi durerile au persistat. In limita suportabila a dureri bineinteles, si nu non'stop..au fost momente in care apareau din nou. Astazi insa durerea a fost simtita mult mai jos, adica, kiar sub buric putin sre dreapta. Unele persoane mi'au zis ca poate fii de la menstruatie insa nu stiu ce sa cred. Aici m'au pus pe gandit pantru ca in mod normal trebuie sa apara acum...ieri, azi maine. De aia nici nu am mers la doctor. Insa maine dupa amiaza cred ca ma duc sa clarific situatia asta care ma negijeaza. Multumesc pentru sfaturi oricum!
0
02-03-2009, ora 14:26
Alecssa
Nu este medic/terapeut
Alecssa
Pana la urma..m'am operat!..Am exact 11 zile de la operatie..Insa am o intrebare..Este normal ca atnci cand ating operatia sa simt ca o bila..adica e asa intarita pe dedesubt..e tare...dar doar unde e operatia. Inca nustiu..
0
02-03-2009, ora 16:27
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Inteleg ca apendicele l-ai scos? Bine ca ai scapat de-o grija. Da, e normal ce simti, in timp dispare senzatia. Vei ramane cu o liniuta fina, abia vizibila, daca a fost taiat cum trebuie. la mine asa a ramas. sanatate multa!
0
02-03-2009, ora 16:29
Alecssa
Nu este medic/terapeut
Alecssa
Poi da. L'am scos in sfarsit!..Doctorul a subliniat diagnosticul :APENDICITA ACUTA FLEGMONOASA!..nu prea imi dau seama..adica nu stiu..E cumva un fel de apendicita mai grava??..Si ms pentru raspunsuri!..
0
09-11-2012, ora 15:28
emilia 001
Nu este medic/terapeut
emilia 001
buna ziua..de 2 zile am dureri in jurul buricului foarte mari..ma lasa putin si revin..de aici au inceput si rinichii sa ma deranjeze..nu sunt in tara pt a ma duce la o clinica, aici este foarte scump si nu imi pot permite...va rog ajutati.ma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •