Durere in partea dreapta!

15-03-2010
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
Buna ziua! Am si eu o mica nelamurire. Stiu ca nu se poate da un diagnostic online, ar fi imposibil, dar ar fi buna o parere avizata macar pentru a ma orienta.
Mama mea are 51 de ani si avea dureri in partea dreapta (in fata) sub coasta, cum ar veni in capul pieptului. Initial a crezut ca este din cauza fierii, iar doctorul i-a recomadat sa ia un tratament pentru fiere (antibiotic amoxicilina si omeran) si a facut o echografie din care a rezultat ca fierea este in stare buna, ficatul, pancreasul la fel, decat ca la rinichiul stang, exista o piatra de 4 mm. Acum, la o saptamana dupa incetarea tratamentului, durerile au reaparut. Rinichii pot da dureri acolo, unde v-am spus mai sus? Daca nu, ce analize i-ati indica sa faca pentru a sti un diagnostic cat mai corect.

Va multumesc anticipat pentru raspuns! Sa aveti o zi placuta in continuare!
1 comentarii
0
28-04-2012, ora 07:50
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
Si a luat atatea antibiotice fara sa aibe nimic la vezica biliara?
Eu as fi facut analize suplimentare din proprie initiativa, cum sa iau atatea medicamente doar pentru ca ma doare sub stern.
Durerile acelea pot fi de la menopauza (osteoporoza),
pot fi si de la ulcer dar sa faca endoscopie numai daca: are stari de voma dimineata, senzatie de acru dupa masa ( 10minute - 1 ora nu mai mult, pe urma alimentele ajung in duoden la cca 3 ore), arsuri,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.