durere in partea dreapta a pieptului

30-08-2008
iulian 72
Nu este medic/terapeut
iulian 72
de 2 - 3 zile am o durere in partea dreapta a pieptului, ma jeneaza cand respir mai profund cand stau culcat pe partea dreapta sau cand palpez zona respectiva. ce ar putea fi? si unde ar trebui sa merg pentru un consult ? nu sunt fumator.
3 comentarii
0
10-11-2008, ora 14:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati un ORL-ist pentru a va face o radiografie pulmonara! Incercati sa nu mai fumati, renuntati la fumat cu Zyban (pt al lua trebuie sa consultati un psihiatru) sau cu Nicorette!

Numai Bine!
0
22-04-2016, ora 22:02
BogdanNr1
Nu este medic/terapeut
BogdanNr1
iulian72, am aceleasi simptome. Cum ai rezolvat problema?
0
22-08-2016, ora 11:43
mdanyela44
Nu este medic/terapeut
mdanyela44
mdanyela44 (8/22/2016 10:58:50 AM): Buna ziua.
Mama mea n varsta de 54 ani a facut un CT regiune toraciica nativ in urma caruia a primit urmatorul rezultat:
-Torace asimetric post scolioza vertebrala toracolombara dextroconvexa cu moderata deviere a mediastinului la stanga
-Cateva imagini de traiecte bronsice dlatate cilindric avand continut aeric insotite de imagini de iinfiltratie de tip sticla mata in toate segmentele pulmonare.
-Nu se evidentiaza imagini de adenopatii mediastinale patologice
-Cardiomegalie
mdanyela44 (8/22/2016 10:59:13 AM): -Nu se evidentiaza imagini de revarsat pleural sau pericardic

-Imagini de hernie gastrica transhiatala cu diametre axiale maxime 5 cm
-Lipomatoza mediastinala, abdominala
Vreau sa stiu daca este ceva grav deoarece mama se simte in permarenta obosita si respira greu, tot timpul spunind ca nu are aer,
Va multumesc frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.