durere in partea dreapta cu radiere in spate

18-09-2012
petro2572
Nu este medic/terapeut
petro2572
buna ziua...de cateva luni ma confrunt cu o durere in partea dreapta si totodata simt o arsura in dreapta..am facut analize la sange si am fost depistata cu helicobacter pozitiv + celelalte analize au iesit bune ficat, fiere, rinichi.am facut tratament pentru helicobacter si dupa acel tratament cu amoxacilin, claritromicina si omez a inceput sa ma doara stomacul si s-a agravat si durerile in partea dreapta...specific ca am varsta de 40ani si mai multe persoane au zis ca poate fi dischinezie biliara.va rog daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns, daca pot avea ceva la ficat s-au fiere fara a iesi la analizele de sange?si daca va disparea durerea de stomac?va multumesc
4 comentarii
0
18-09-2012, ora 19:16
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ai facut eko la rinichi?!
NU se vede din analiza sange

poate fi o varianta (piatra la rinichi)
sanatate
0
18-09-2012, ora 19:40
petro2572
Nu este medic/terapeut
petro2572
maine am programare la eco abdominal, am facut analiza la urina si a iesit normala.am uiat sa specific ca am dureri mari de cap si stari de voma, nu am gust amar in gura.sincer nu stiu ce pot avea...va multumesc
0
21-11-2012, ora 18:54
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
sigur aveti litiaza biliara (pietre ), unele sunt din colesterol altele din alte depuneri in principal calciu, primele, unele se vad celelalte nu se vad la ecografie, daca depunerile inca nu s-au format inca pietrele, si sunt o masa compacta, iar nu se vad, eu aveam vezica plina, la eco nu s-a vazut nimic.
0
12-12-2012, ora 22:14
Raul Alin
Nu este medic/terapeut
Raul Alin
Buna seara.Am o intrebare.Am o durere in partea dreapta cu radiere in spate.Am fost la urgente mi-au facut un set minim de analize si au descoperi ca am racit la plamanul stang, pneumonie.(nu inteleg, durere in partea dreapta si eu am raceala la plamanul stang).Am fost la doctorul de familie si mi-a spus ca nu are cum sa fie plamanul, ci mai repede fierea.Deci as vrea daca cineva poate sa ma lamureasca, sa o faca.Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.