Durere in partea dreapta jos.

08-01-2012
mikiyme
Nu este medic/terapeut
mikiyme
Buna ziua,
Pe data de 29 decembrie am avut ciclu care a durat 5-6 zile ( pe data de 29 d fapt am avut niste scurgeri rosiatice mai degraba iar apoi pe 30 ciclu normal 2 zile scurgeri mai abundente si apoi cate putin pana a trecut, acest lucru mi se intampla de mult timp aproximativ 1 an dar nu in fiecare luna ) de ieri insa am o usoara durere in partea de jos in dreapta mai ales cu dureri de mijloc si putin spre piciorul drept care seamana cu cele dinaintea ciclului si nu-mi explic de ce. Mi s-a mai intamplat si acum 2 luni insa m-a tinut durerea doar 1 zi si era in perioada ovulatiei insa acum nu inteleg de unde aceste dureri din ce cauza. In august am facut ecografie si nu aveam niciun chist nimic iar ciclul vine regulat la 28 zile uneori mai ales iarna la 31 zile dar vine fix la data la care trebuie sa vina.In urma cu 2-3 luni am avut 2 luni la rand in care m-a tinut 7 zile ( 2 zile scurgeri abundente cum il am dintotdeauna si restul cate putin mai mult secretii rosiatice incepand cu ziua a 4 a ).As avea nevoie de o parere pt a ma hotari daca sa merg la un control sau nu, eu sper totusi ca nu ar fi nevoie.
1 comentarii
0
08-01-2012, ora 23:17
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Mergi la control din nou, o ecografie te va lamuri.
Problemele ginecologice se agraveaza de la o luna la alta, din august pana acum a trecut foarte mult timp, orice putea sa apara. Poate fi un chist ori o anexita, insa un control te va lamuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.