durere in partea dreapta - nu stiu unde sa mai merg

19-10-2008
mihaelamm
Nu este medic/terapeut
mihaelamm
Eu am o durere in partea dreapta, la 3-4 cm de buric in dreapta si 2 cm deasupra.o durere continua care nu-mi mai trece.
Am facut analize de sange, ecografie.caoprocultura, coproparazitologic si.nimic.
Nu stiu ce sa mai cred.si la ce tip de medic sa merg.
Durerea nu e de intensitate foarte mare dar e deranjanta mai ales cand ma misc.si dureaza de aprox 1 an.
Help me, pls!
14 comentarii
0
03-11-2008, ora 16:35
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
ai rezolvat?
0
05-11-2008, ora 09:42
mihaelamm
Nu este medic/terapeut
mihaelamm
nu -din pacate
de ce?
0
05-11-2008, ora 18:01
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
operata de apendicita esti?daca nu fa un consult.
oricum pentru decelarea cauzei ar trebui sa discutam mai mult despre durere, cand ce si cum.raspunsurile la intrebari pot descoperi multe despre cauza.
Dr.Gheorghiu Mihaela-
0
06-11-2008, ora 20:49
pac60
Nu este medic/terapeut
pac60
DE colon iritabil in zona aeroba ai auzit? Poate ai alte interventii chirurgicale iar astea sunt reactii la aderente daca te-ai ingrasat...Mihaela are dreptate. mai baga informatii ca asa e greu de discutat si dai loc la speculatii...
0
07-11-2008, ora 21:43
mihaelamm
Nu este medic/terapeut
mihaelamm
Durere este zilnica - dimineata si seara in general. Este putin spre exterior.nu stiu exact sa descriu aspectul asta. Nu am interventii chirurgicale. De ingrasat m-am ingrasat cam 3-4 kg nu mai mult.
Culmea este ca mi-a aparut aceasta durere dupa ce am fost la stomatolog - la 2-3 sapt mai exact.Sa fie ceva transmisibil?
Nu e nici colon iritat pt ca nu am constat sa aiba legatura cu mancarea.
0
08-11-2008, ora 13:37
mihaelamm
Nu este medic/terapeut
mihaelamm
La palpare simt durerea doar intr-un punct.
0
08-11-2008, ora 14:29
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
cum simti durerea:intepatura, arsura, apasare?o simti doar in anumita pozitie sau cand te misti in anume directie?se simte si la inspiratie profunda?
in ceea ce priveste apendicele, daca este pozitionat atipic e posibil sa nu se vada ecografic.
0
09-11-2008, ora 21:39
mihaelamm
Nu este medic/terapeut
mihaelamm
apasare
0
13-02-2009, ora 13:29
mysi
Nu este medic/terapeut
mysi
Buna ziua Mihaela,

Te sfatuiesc sa mergi la un laborator de analize medicale si sa faci o analiza la sange, pt Helicobacter Pilory, o bacterie care da aceste dureri. Examenul coproparazitologic este mai relevant dar nu fac toate laboratoarele aceasta analiza. Incearca cu analiza sangelui. Intra pe forum si citeste despre aceasta bacterie atat de raspandita.
Sanatate !
Mysi
0
13-02-2009, ora 20:26
pac60
Nu este medic/terapeut
pac60
Seamana a reactie vegetativa epiplonica a colecistului, dar sunt pure speculatii pana nu-ti faci un set de analize cu care sa te prezinti la un chirurg(asta nu inseamna ca te TAIE, , e un consult...)Eu cred ca e un colon ascendent spastic dar atentie!!! poate fi si ceva mai rau, Lasa calculatorul si treci la medic..sfaturi pe toate drumurile...Du-te in Municipal la et.7 la prof. Neagu-chirurgie pt. consult. Altceva nu stiu...Te pup, sanatate.
0
13-02-2009, ora 23:50
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
in cursul zilei, cand iti amintesti, remarci existenta durerii?
0
16-02-2009, ora 17:10
mihaelamm
Nu este medic/terapeut
mihaelamm
Nu am Helicobacter, am facut endoscopie.
Am indoieli asupra testului coproparazitologic.nu sunt sigura ca s-a facut bine, apropo cate teste trebuie sa-ti faci si la ce interval pt a vedea daca ai paraziti intestinali?Stie cineva?
0
03-07-2009, ora 16:18
davidush
Nu este medic/terapeut
davidush
Incearca un tranzit baritat (timpul 2 )poate e de la colon totusi.Eu am descoperit ca am un megacolon iar durerile cam astea sunt si trebuie sa inghit ulei de parafina k sa usurez trecerea alimentelor. E rau la gust bariul dar se vede tot matzula radiografie.
0
29-09-2009, ora 17:20
asdffdsa
Nu este medic/terapeut
asdffdsa
ma ajuta cineva si pe mine...?am o durere in partea dreapta mai jos de ficat e ca o intapatura.MULTUMESC!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: