Durere in piept

27-10-2010
mamiAle
Nu este medic/terapeut
mamiAle
Eu am problema mai veche. Acum un an, am fost racita si am tusit cam trei saptamani ; raceala a trecut dar am rama cu o durere in baza pieptului . Dupa 5-6 luni am mers la medicul de familie si m-a trimis sa-mi fac film la plamani, care a fost in regula apoi m-a trimis la endocrinolog, nu am nimic nici de genul acesta.Rog daca se poate sa-mi spuna un medic ce poate sa insemne aceasta durere. Mentionez ca este tot timpul prezenta, de intensitate mica, dar in momentul cand racesc putin ma doare mai tare, dar pot sa respir normal. Va multumesc anticipat pt raspuns !
1 comentarii
0
11-11-2010, ora 14:33
claudiu19
Nu este medic/terapeut
claudiu19
Buna ziua. Tot asa simt si eu o arsura in piept de vreo 2 saptamani, am urmat tot felul de tratamente cu antibiotice, apoi paracetamol si aspirina, nimic, tot ma ustura, ba mai mult a aparut acum si o ciuperca in gat si pe limba, pentru care am primit o solutie cu care sa ma dau pe limba si sa fac gargara cu bicarbonat. A trecut viroza si acum se pare ca a revenit RGE, ca mai sufar si de asta. Oare din cauza acestuia am acea arsura in spatele sternului? In fiecare seara cred ca fac si febra pentru ca transpir imediat cu consum ceva lichide.Multumesc pentru atentie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.