Durere in piept, ce poate fi ?

13-09-2014
CalinP
Nu este medic/terapeut
CalinP
Astazi mi-a aparut o durere in piept, din senin. Nu am facut nimic si pur si simplu a aparut.

Durerea e localizata intr-un punct spre partea stanga spre mijloc, cativa centimetrii mai sus de san.

Daca nu fac nimic nu ma doare deloc. O simt ca un fel de durere de tip, febra musculara. Daca imi misc mainile ma doare, daca ma ghemuiesc cu corpul, ma doare.

Daca imi misc capul in partea dreapta ma doare, daca il misc in partea stanga nu ma doare.

E un fel de durere musculara, din cate imi dau seama eu.

Durerea se simte intr-un punct, ca o intepatura, doar cand imi misc corpul si bratele, atunci cand se intind muschii...

Precizez ca ma doare si putin in spate, tot in aceeasi zona, dar pe partea cealalta, in spate.

Ce poate fi ?
1 comentarii
0
06-07-2020, ora 23:59
Marian0207
Nu este medic/terapeut
Marian0207
Cum ai rezolvat? as dori sa stiu si eu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •