durere in spate

11-06-2008
ralucandra
Nu este medic/terapeut
ralucandra
va rog mult ajutati-ma...de 2 luni de zile am dureri scurte si nu foarte intense in spate, in zona plamanilor, care se intinde uneori spre coloana.e o durerea surda si de scurta durata, iar cand indrept spatele trosneste foarte tare.imi este foarte teama ca poate fi din cauza plamanilor, ca poate fi ceva grav...nici nu-mi dau seama daca spatele ma doare sau plamanii.am 21 de ani.mi-e foarte teama sa merg la medic, sa nu fie grav...va multumesc foarte mult
1 comentarii
0
25-08-2012, ora 01:25
flavidenisa
Nu este medic/terapeut
flavidenisa
Buna seara
Ma numesc Flavia si am 27 de ani. Toate problemele mele au inceput anul trecut cu o durere de spate in zona plamanilor care m-a tinut vreo 2 luni. Am fost la doctor, mi-am facut radiografie la plamani si totul a fost ok. Mi s-a spus ca este din cauza muschiilor. Dupa circa 2 luni durerea m-a lasat, nu am mai avut probleme pana acuma. Cam de o luna si jumatate au inceput din nou durerile in spate. Le am in fiecare zi sunt dureri suportabile dar care deranjeaza si cateodata durerea se manifesta cand respir. am fost din nou mi-am fcut radiografie la plamani, mi-am facut analize la sange, electrograma la inima si analiza la sputa toate au iesit bine, mai putin calciu la analizela de sange. va rog sa-mi dati un sfat ce sa mai fac si unde sa ma mai duc. Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.