Durere in spatele genunchiului si incheietura mana dreapta

30-08-2017
Gavara
Nu este medic/terapeut
Gavara
Buna seara, de aprox o luna de zile ma deranjeaza incheietura genunchiului, mai exact in momentul in care il indoi (la mai putin de 45 grade) apare o durere in spatele genunchiului iar daca mentin asa la scurt timp se instaleaza amorteala in partea de jos a piciorului. Nu stiu daca are vreo legatura dar in urma cu 2 ani mi-a aparut o durere articulara la nivelul mainii drepte in momentuk hiperextensiei (cand imi dau palma pe spate)...cu aceasta problema am fost la Regina Maria pt consult, ecografie, fizioterapie laser+ulytasunete insa fara niciun rezultat durerea inca fiind acolo (poate nu la aceeasi intensitate). Momentan nu am acces la un medic motiv pt care cer sfatul dvs. 29 ani, 184cm, 90kg, barbat, activitate fizica redus spre mediu. Multumesc
2 comentarii
0
31-08-2017, ora 09:34
Kinetoterapeut Alexandru Lefter
Recuperare, medicina fizica si balneologie, Iasi
Kinetoterapeut Alexandru Lefter
Buna ziua! Durerea in spatele genunchiului poate semnala prezenta unui chist, care pune presiune pe nervul sciatic in momentul flexiei. Este doar o teorie. Va incurajez sa solicitati cel putin echografie de parti moi pentru a clarifica situatua.
0
16-01-2019, ora 16:01
Radu Ion
Nu este medic/terapeut
Radu Ion
Salut Gavara, si eu am aceeasi problema. I-ai dat de cap, scrie-mi te rog in privat, adresa mea de mail este publica. Mersi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: