Durere in timpul actului sexual si dupa

02-04-2008
yola
Nu este medic/terapeut
yola
mi-am inceput viata sexuala de un an.dar ma doare si acum la penetrare aproape ca la primul contact.M-am gandit ca e posibil sa fie de la faptul ca facem dragoste rar, dar se pare ca nu asta e motivul. Am dureri si in timpul actului sexual, uneori foarte puternice, chiar si dupa ma dor ovarele si am senzatie de usturime la urinat. Va rog sa imi dati un raspuns, ce mi se intampla?eu si prietenul meu ne iubim mult si asta ne umbreste putin fericirea.Va rog mult ce poate fii?
2 comentarii
0
03-04-2008, ora 00:00
creola_romana
Nu este medic/terapeut
creola_romana
eu ti-as recomanda folosirea unui lubrifiant
la inceputului relatiei mele cu prietenul meu aveam si eu probleme de genul acesta, am fost la ginecolog si mi-a recomandat lubrifiant si unele pozitii ( de exemplu sa stai tu deasupra) care fac actul sexual mai placut.
daca continua durerile ti-as recomanda o vizita la ginecolog si mai ales urmarea instructiunilor date de doctor.
0
30-07-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
si pe mine ma doare acum la 3 luni dupa inceputul vietii sexuale si am auzit acelasi lucru... pozitia eu deasupra, antiinflamatorii in caz ca e ceva la vagin si lubrifiant
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici