durere in zona cefeei

26-01-2014
bogdan999
Nu este medic/terapeut
bogdan999
ieri dimineata m am trezit cu o durere in zona cefeei si de gat pana in zona umerilor. e deja a doua zi si nu imi trece... nu stiu de la ce e... imi puteti da ceva sfaturi ? va multumesc...
2 comentarii
0
26-01-2014, ora 17:58
magda_magduta
Nu este medic/terapeut
magda_magduta
sunt simptomele unei artroze cervicale..consulta un neurolog sau ia de la farmacie niste antiinflamatoate, midocalm si milgama
0
29-01-2014, ora 11:08
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Spondiloza cervicala. In functie de stadiul bolii, spondiloza cervicala poate sa dea foarte multe simptome, unele dintre ele extrem de deranjante, cum ar fi: durere, cefalee, ameteli, vertij, stari de oboseala, de moleseala, sunete in urechi, scaderea auzului, a vederii, a memoriei. In faze mai avansate reprezinta si un risc de accident vascular cerebral. De aceea va recomand sa faceti investigatii pentru a vedea ce se intampla. Ca metode de investigatie aveti : radiografia, termografia si RMN. Dupa ce avem rezultatul investigatiilor se poate stabili o metoda de tratament. Rezultate foarte bune dau tratamentele naturiste-homeopate. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •