Durere in zona scrotului

18-11-2007
sickgen
Nu este medic/terapeut
sickgen
De vreo doua saptamani incoace am niste dureri surde (suportabile) la ambele testicule. Nu sunt nici permanente, nici de lunga durata... sunt mai degraba deranjante. Si nu am idee despre ce poate fi vorba. Am eliminat posibilitatea unei infectii urinare (nu am dureri sau usturimi la urinare)... De asemenea cam cu 2 saptamani inaintea inceperii acestor dureri am fost diagnosticat cu colon iritabil... Daca aveti o idee despre ce ar putea fi, va raman dator
4 comentarii
0
20-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Varsta, viata sexuala normala?
0
20-11-2007, ora 00:00
sickgen
Nu este medic/terapeut
sickgen
23 de ani, viata sexuala normala si prietena stabila de 2 ani...
0
21-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Te rog sa-mi spui daca testiculele s-au marit in volum, daca sunt dureroase la palpare, daca te dor mai mult in ortostatism (in picioare) sau durerea nu are legatura cu modificarea pozitiei, daca se accentueaza la efort, daca se intampla sa fii balonat apare, se accentueaza durerea.
0
22-11-2007, ora 00:00
sickgen
Nu este medic/terapeut
sickgen
Nu, nu am observat nicio schimbare la nivelul lor, nici durere la palpare iar durerea nu are nicio legatura cu pozitia, cu efortul pe care il depun... pur si simplu apare uneori, din senin. In privinta balonarii, nu pot spune sigur nu... nu am fost foarte atent la asta (mai ales ca adeseori sunt balonat din cauza colonului).
Mi-a sugerat cineva un examen de urina pe care il voi face luni... nu stiu daca ajuta, dar voi incerca... si pana la urma voi merge la un medic sa-l intalnesc face-to face, fiindca, probabil, este cu totul altceva intr-o asemenea situatie.

Daca doriti si aveti timp, si un cabinet medical, poate este posibila chiar o intalnire... Oricum, va multumesc mult pentru sfaturi si timpul acordat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: