Durere incheietura mainii, probleme ligamente ? | Forumul Medical ROmedic

Durere incheietura mainii, probleme ligamente ?

27-06-2014
MadSilviu
Nu este medic/terapeut
MadSilviu
Salutare, am 24 de ani si in urma cu o luna am cazut cu o bicicleta, mana stanga s'a umflat foarte tare asa ca am fost la medic. Dupa radiografie medicul mi-a spus sa nu imi fac probleme pentru ca nu am nici o fractura dar durerea mea era prea mare asa ca mi'a pus un ghips pentru o saptamana. Dupa o saptamana de dureri insuportabile am inlaturat ghipsul, incheietura mainii era total rigida si putin mai jos de incheietura aveam o pata mare galbena care de fapt nu mi-a trecut in totalitate nici acum. Mana o misc foarte greu, apar dureri foarte mari chiar si atunci cand o misc, de carat ceva nu se mai intra in vorba. Ligamentul "principal"(ca sa zic asa; nu am facut medicina) este foarte exteriorizat, foarte vizibil dar in ecelasi timp mult mai moale la atingere in comparatie cu cel de la mana cealalta. In plus, atunci cand misc incheietura mainii se aud niste trasnituri si doare foarte tare atunci cand trasneste. Spuneti-mi va rog ce sa fac (sper sa fie ceva ieftin ca altfel mergeam undeva la un privat) Va multumesc
P.S: doare cel mai tare cand misc incheietura si degetul mare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă dor articulaÅ£iile (mă lasă una ÅŸi mă ia alta)
  • Prevenirea È™i tratamentul durerilor articulare
  • Dureri articulaÈ›ii - durerea în mai multe articulaÈ›ii
  •