durere ingrozitoare de ureche | Forumul Medical ROmedic

durere ingrozitoare de ureche

14-07-2011
Anamaria Gabriela
Nu este medic/terapeut
Anamaria Gabriela
Buna ziua, am o durere ingrozitoare la urechea dreapta simt intepaturi si imi zvacneste des, am fost la medic am primit ca prim tratament diclofenac l-am luat 3 zile dar fara rezultat durerea a continuat, a doua oara mi-a prescris picaturi cetraxal si antibiotic azitromicina500mg, le iau de 2 zile dar durerea o am deja de o saptamana si e din ce in ce mai mare nici nu pot sa-mi ating urechea cu mana de curatat nu mai vorbim, si nici nu pot dormi fiindca cand pun capul pe perna simt ca o iau razna, cand misc capul la fel, stiu ca e otita dar ce pot face ca sa imi treaca, va multumesc.
4 comentarii
0
14-07-2011, ora 20:16
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
la otita care o ai tu poti sa iei mult si bine ceea ce ti-au dat ei
baiatul meu a luat 40 de zile antibiotic si tot nimic
pana nu i-am dat bactrim(este si pt copii si pt adulti) nu i-a trecut
nu ti-a facut orl-istul testul sa vada la ce medicament nu rezista bacteria pe care o ai in ureche?
mergi la orl si intreaba-i de bactrim
0
14-07-2011, ora 20:32
Anamaria Gabriela
Nu este medic/terapeut
Anamaria Gabriela
nu am fost la orl ci la medicul de familie cica ar trebui sa imi treaca spun ei, oricum dupa ei nu te poti lua in 2 saptamani m-au vazut 2 medici si nic nici trimitere la orl nic doar ma umfla de medicamente. va multumesc mult, multa sanatate
0
15-07-2011, ora 07:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este o mare gresala sa accepti tratament pentru Bolile Nas, gat, urechi de la medicul de familie.
Bolile ORL.. au nevoie si de tratament local.. corect
Este posibil sa ai un furuncul in conductul auditiv si trebuie curatat de medicul ORL..
0
15-07-2011, ora 08:37
Anamaria Gabriela
Nu este medic/terapeut
Anamaria Gabriela
Buna dimineata, va multumesc mult pentru raspunsul dumneavoastra, multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum curățăm corect urechile
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •