durere insuportabila

14-04-2007
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
de ceva vreme simt o durere sfasietoare in piciorul stang;ma doare incheietura (genunchiul) si transmite iradieri in partea de jos a piciorului simt ca nu imi mai pot indoi degetele, nu mai pot roti genunchiul, imi amorteste, devine rece parca nu mai circula sangele in el apoi simt o oarecare febra, frige.ar putea fi simptomele a ceva grav??? va multumesc
6 comentarii
0
15-04-2007, ora 00:00
marian_crb
Nu este medic/terapeut
marian_crb
buna!din cate ai descris tu, ar putea fi vorba de o arteriopatie (afectarea arterelor din picior)...durerea si raceala asta iti apar in timp ce mergi?dispar in momentul in care te-ai oprit din mers?se intampla sa ti se-nvineteasca piciorul?cauze pt aceste simptome sunt multe, iar detaliile care le-ai dat insuficinte...scurt pe 2, viziteaza-ti medicul de familie!
0
16-04-2007, ora 00:00
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
chiar si atunci cand stau in pat, parca imi inchilozeaza degetele nu le pot indoi.Nu mi se invineteste piciorul.in acelasi timp imi amortesc si buzele, mana stanga, capul portiunea din spate, simt frisoane.
0
16-04-2007, ora 00:00
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
am luat ginkoprim si observ ca simptomele nu mai sunt chiar atat de insuportabile
0
16-04-2007, ora 00:00
marian_crb
Nu este medic/terapeut
marian_crb
daca problemele tale sunt sistemice (adica afecteaza mai multe organe, sisteme.parti ale organismului tau) cel mai probabil e o afectiune cardiaca!(logic, mai degraba ne gandim k problema se afla la inima care nu mai poate pompa destul sange in corpul tau din diferite cauze, decat sa ne gandim ca mai multe vase de sange sunt afectate simultan de cate o chestie diferita!)...cel mai sigur ar fi sa-ti rogi medicul de familie sa-ti faca o trimitere pt o ecografie cardiaca Doppler!la acest tip de examen se poate vizualiza modul in care circula sangele in inima si in vasele mari si se poate detecta orice problema cardiaca!
0
16-04-2007, ora 00:00
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
thankyou for your advice.
0
16-08-2007, ora 00:00
petrony
Nu este medic/terapeut
petrony
Buna. Bolile pot fi foarte diferite chiar daca au o simptomatologie asemanatoare. Mai degraba ai putea avea o hernie de disc cervicala. Consulta un neurochirurg care daca trebuie iti va recomanda un RMN.Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum menținem sănătatea genunchilor?
  • Alergarea ar putea fi benefică pentru genunchi, contrar temerilor generale
  • Leziunile genunchilor nu se vindecă complet
  • Alergarea ameliorează inflamația genunchiului, contrar așteptărilor
  • Dislocare genunchi - primul ajutor și sfaturi utile
  • Tipuri de durere de genunchi în diferite afecțiuni ale genunchilor
  • Recuperarea genunchiului în funcţie de patologie - evoluţie şi durată
  •