Durere insuportabila coccis

29-03-2018
Corina Mihaella
Nu este medic/terapeut
Corina Mihaella
Buna seara. De 2 luni am o durere groaznica la coccis. Ma doare foarte rau cand stau jos si cand ma ridic, imi taie si rasuflarea.. Eu stau foarte mult jos, iar la inceput aveam doar o durere mica(pe care am mai avut-o in copilarie si a trecut de la sine), dar m-am lovit de marginea patului si de atunci nu a mai trecut! Prima data am dat cu unguent, dar nu a trecut, apoi am fost la ortoped, m-a pus sa fac radiografie, dar a zis ca nu se vede nimic si mi-a spus ca am o boala ce se numeste Coccidinia si ca singura solutie este sa fac infiltratie cu dexametazona, dar deja este a4a injectie(5 trebuie sa fac in total), iar durerea este aceeasi.. I-am spus doctorului ca nu se vede nicio diferenta, dar el a zis ca poate e si de la vreme.. mentionez faptul ca domnul doctor mi-a zis sa fac injectia saptamanal, dar am discutat cu asistentul si a zis ca pot sa le fac si la doua saptamani pentru ca nu puteam sa ajung saptamanal. Ce sa mai fac? Mi-a zis ca nici de operat nu este.. Nu mai suport durerea! Si ma mai doare si la mijlocul coloanei cred ca din aceeasi perioada sau mai dinainte.. Sper sa imi raspundeti. Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
01-04-2018, ora 16:56
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
aveti radiografiile? noi indepartam chirurgical in cazuri disperate coccysul (operatie de 30 minute insa destul de delicata). facem destul de rar, cam 2-3 cazuri pe an. rezultatele sunt destul de bune, insa nu la toti.
0
01-04-2018, ora 17:03
Corina Mihaella
Nu este medic/terapeut
Corina Mihaella
Da, am radiografia, dar este pe cd. Nu prea as dori sa apelez la chirurgie.. Alta varianta chiar nu mai exista?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.