Durere la atingerea glandului

19-02-2010
Eu4ic
Nu este medic/terapeut
Eu4ic
Buna ziua tuturor!

Am 14 ani iar de ceva timp am constatat ca am o problema: la atingerea capului penisului simt o durere destul de puternica, intensa, indiferent daca penisul este sau nu in erectie sau daca este decalotat sau nedecalotat. Mentinez ca sunt virgin.

Va trece cu timpul?
5 comentarii
0
20-02-2010, ora 15:14
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Decaloteaza, spala cu apa si sapun, usuca-te [ sa ai prosopul tau pentru organele genitale, pe care sa-l folosesti numai tu ] si apoi ungi cu Nidoflor crema. Chilot de bumbac, nu sintetic.Va trece.
0
21-02-2010, ora 12:11
Eu4ic
Nu este medic/terapeut
Eu4ic
Multumesc foarte mult!

Cat de des sa fac acest lucru?
0
23-02-2010, ora 06:20
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
O saptamana cca.pana va trece.
0
17-07-2010, ora 11:39
adissan
Nu este medic/terapeut
adissan
Buna ziua.Am si eu o problema, am o senzatie de arsura pe scrot sub testicole si o sensibilitate la nivelul glandului.Uneori apare o iritatie de culoare rosie la baza glandului si pe scrot.Nu stiu daca e o afectiune a pielii sau poate o infectie in acea zona.Am si niste bubitze albe pe penis si pe scrot(le am cam din todeauna).
Nu am scurgeri sau alte iritatii nici usturime la urinat.Mentionez ca aceste probleme nu le am constant, am avut senzatia de usturime si in urma cu 2 saptamani.Principalul disconfort e senzatia de arsura la nivelul scrotului (testicolelor).Daca puteti sa-mi dati niste sfaturi...va rog mult.
0
05-07-2012, ora 13:16
alexgaara
Nu este medic/terapeut
alexgaara
Eu daca incerc sa-mi frec capul penisului cu un prosop dupa ce l-am spalat LESIN!
Ce pot sa fac ca sa scap de durere mai usor sau mai putin dureros?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •