Durere la genunchi

17-11-2017
Daiana15
Nu este medic/terapeut
Daiana15
Am o întrebare, in Martie am căzut pe piciorul stâng și doua luni am avut dureri in fata și in spate de la genunchi in jos. Și am fost la doctor și mi-au spus Ca nu am nimic. Acum 2 zile am căzut pe scări și tot pe același picior M-am lovit și genunchiul mi s-a umflat și este umflat și tot la fel m-a durut de la genunchi in jos și astăzi ma doare tot piciorul. Și cineva mi-a spus ca s-ar putea sa am apa la genunchi. Și am pus mâna pe el și am apăsat puțin și am simțit ca e un lichid. Ce ar putea sa îmi facă doctorii ? Am pus gheata la picior și M-am dat și cu voltaren.
1 comentarii
0
27-11-2017, ora 19:59
PaulR
Nu este medic/terapeut
PaulR
Buna seara! Va rog frumos daca se poate un sfat, o parere...De un am dureri in spatele genunchiului stâng, dureri destul de puternice in intensitate de genul unor junghiuri. De vreo 2-3 zile, în urma unor activități la țară, durerile s-au intensificat si parca Imi anchilozeaza genunchiul, adică imi îndrept piciorul foarte greu (dacă stau pe scaun de ex.), parca o mână nevăzută mă tine cu putere de partea din spate a gunuchiului. Sincer am cam intrat în panică...Am 43 de ani, 1.87m, 105 kg. Dacă se poate un sfat, o recomandare poate un posibil diagnostic. Va multumesc si va doresc o seara linistită.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: