Durere la nivelul ante-piciorului

07-11-2017
Pai
Nu este medic/terapeut
Pai
Buna ziua. Acum o saptamana am suferit o lovitura la nivelul ante-piciorului (metatarsiene), mai exact am lovit pe cineva in genunchi la antrenamente si pe moment n am mai putut sa continui antrenamentul. Am fost la spital au spus ca am o contuzie in urma radiografiei si zona nu este umflata decat foarte foarte putin, dar cand merg simt durere.Folosesc sindolor gel.
Intrebarea mea este : pot face efort fizic ( fotbal ) peste cateva zile ? Sau mi se inrautateste situatia daca joc? Ma doare in anumite puncte cand apas si la presiune cand merg resimt durere.
1 comentarii
0
08-11-2017, ora 09:44
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Este foarte posibil sa aveti o fractura, ceea ce va intarzia reluarea sportului cu 3-6 luni.
In orice caz, durerea reprezintaun semnal important, pe care nu trebuie sa-l neglijati.
In orice caz, important este diagnosticul precis.
Cu stima,
Marius Uscatu,
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: lovitura la picior

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK