durere la subrat

27-09-2011
deeaeu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
deeaeu@yahoo.com
Imi apare la interval de 1-2 luni un grauncior dureros la subrat. Si la dreptul si la stangul, niciodata impreuna. La atingere e ca o bobita, doare. Tine max. 2 zile dupa care dispare. Am observat ca nu are nicio legatura cu ciclul menstrual. Mi-a mai aparut si cu ani in urma (2-3 ani), la interval foarte rar si credeam ca e o infectie (cos) de la epilat. am vreo trei luni de cand apare din nou. Sa ma ingrijorez? Mentionez ca am noduli mamari pe care ii tin sub observatie. Am facut acum 1, 5 ani mamografie. varsta; 37 ani. Va multumesc din suflet! Cu respect,
2 comentarii
0
08-10-2011, ora 02:25
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cred ca este vorba de un ganglion. In acest caz inseamna ca i o infectie undeva mai jos.
Poate sa fie o infectie urinara sau vaginala sau amndoua.
Pentru asta ar trebui sa faci o - urocultura cu antibiograma si o secretie vaginala cu antibiograma.
Inainte de recoltare nu trebuie sa fi luat antibiotice de cel putin 10 zile, sa nu te speli in vagin si sa nu ai contact sexual cu 48 de ore inainte.
Antibiograma sa o ceri neaparat sa se faca, pentru a stii la ce antibiotice este sensibila bacteria.
Vezi ca pentru streptococ trebuie sa ceri separat sa se faca analiza din secretia vaginala
- se numeste - analiza secretie vaginala - streptococ grup B cultura si antibiograma.
0
12-12-2011, ora 18:50
elena1984
Nu este medic/terapeut
elena1984
Buna
Acum doua saptamani am avut dureri intense de sani, in ultima saptamana insa m-aumai lasat si mi-a aparut o durere la axila dreapta si daca pipai am impresia ca este si un mic nodul acolo.Durerea iradiaza spre mana dreapta si spre umarul si sanul drept...aveti idee ce poate fi?se poate sa fie un cancer?
Mii de multumiri
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.