durere laba piciorului discomfort la mers

04-06-2009
feriwt
Nu este medic/terapeut
feriwt
de 4 luni de zile ma comfrunt cu o durere in talpa senzatie de oboseala ca si cum as fi stat in picioare 20 de ore, nu pot sta intr-un loc mersul imi creeaza probleme am tot fost la medic in marea britanie dar m-au tot amanat pana acum spunand ca ei cred ca este un nerv prins la coloana si m-au trimis la fizio si mi-au dat co-codamol. nu imi dau nici un diagnostic ceeace ma ingrijoreaza, uneori cand ma trezesc dimineata la primii pasi simt durere apasata in talpa apoi dispare, in restul zilei am dureri la mers si disconfort, uneori usoare dureri de spate in partea de jos a spatelui, deseori simt si labele picioarelor reci... durerea este la fel in ambele picioare, am observat ca durerea se diminueaza putin daca port pantofi cu talpa dreapta gen tenisi, iar la alt fel de pantofi e mai rea durerea, e greu de descris senzatia care o am zii e zii in picioare nu e totdeauna la fel. iar o alta simptoma care ma deranjeaza este iritatie durere in interiorul picioarelor chiar la genunchi... nu mai stiu ce sa fac iar aceste dureri imi afecteaza calitatea vietii iar medicii de aici sunt cu vino incoa nu iti dau nici un raspuns clar... dupa 3 luni jumate m-au trimi la analize care mi-au iesit perfecte. va rog ajutati-ma cu un raspuns
3 comentarii
0
05-06-2009, ora 06:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Durerile in partea de jos a spatelui [ lombosacrat ], accentuarea lor in anumite pozitii ale corpului [ statul mult in picioare, efortul, mersul, pozitia culcat pe spate etc.], tulburarile senzoriale ale piciorului [ furnicaturi, amorteli pe fata interna a gambei piciorului etc.], toate acestea sunt expresia unei hernii de disc intervertebral si impun examinare neurologica imediata. Mergi la un cabinet particular daca este atat de greu sa ajungi intr-o clinica de neurologie sau vino intr-o vacanta in tara.
0
05-06-2009, ora 20:52
feriwt
Nu este medic/terapeut
feriwt
iti multumesc foarte mult pentru raspuns, voi urma sfatul tau si voi merge la o clinica privata. dacan u ma incalzeste ce imi zic vin in romania. iti multumesc mult pentru raspuns, un medica de la fizio mi-a dat niste talpici spunand ca el crede ca am plantar fascitis. dar mama masii m-am plictiit de lipsa de profesionalism a lor, am ajuns la vorba mea:Romania are cei mai buni medici din lume!!! e greu sa mergi la medic in fiecare 2 saptamani sa te trimita acasa de fiecare data cu o reteta de medicamente aiurea. gen aspirina, ibuprofen si cocodamol. imi este greu sa i inteleg sunt cei mai idioti medici din lume si ceeace e rau este ca nimeni nu se baga peste medici am fost la urgente si mi-au spus ca nu isi dau a doua parere.multumesc doamna doctor Balcan Anisoara!!
0
24-04-2010, ora 00:49
samya
Nu este medic/terapeut
samya
Buna ziua, am 54 de ani si de cateva zile tot ma doare laba piciorului... la limfe, in special seara... pana in os, uneori chiar mi se face greata de la durerile acelea... ce poate fi? ce trebuie sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: