durere lombo-sacrata

17-05-2010
nikoletasavin
Nu este medic/terapeut
nikoletasavin
buna ziua. copilul meu in varsta de 14 ani acuza de cateva saptamani dureri in zona lombara. durerile nu sunt continue, o zi doua nu-l mai doare apoi aceste dureri iar apar. i-am fac un set de analize la sange dar totul e ok, apoi i-am facut radiografie la coloana fata si profil, dar nu are nimic nici acolo, eco. abdominala ( m-am gandit sa nu fie rinichii) dar si aceasta i-a iesit bine, am consultat si un ortoped, iar acesta a zis ca nu este nimic grav, poate a stat in curent. mi-a zis sa-l ung cu diclofenac si sa=i dat si cate un movalis, insa durerile sunt prezente si in continuare si sincer nu stiu ce poate avea copilul meu. ce medic ar trebui sa mai consult:? sa pun aceste dureri pe seama cresterii sau a pozitiei vicioase.precizez ca si eu am probleme cu spate dar in zona toracala.poate fi o problema de familie.? ce ma sfatuti sa mai fac:? sincer aceste dureri chiar ma pun pe ganduri. intensitatea durerii chiar este mare din spusele lui. pe o scara de la 1 la 10 este uneori la 7-8 dar a fost si la 9 odata. astept cu nerabdare un raspuns.va multumesc. o zi buna.
1 comentarii
0
17-05-2010, ora 17:06
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
O sugestie: RMN coloana lombara cu substanat de contrast.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.