Durere lovitura ai călcat strâmb picior

11-11-2017
mcr
Nu este medic/terapeut
mcr
Bună ziua,

Sunt M.C.C.

Problemă 1.
În urma cu aproximativ 6 saptamani am călcat strâmb la fotbal pe piciorul stâng (pr partea de exterior). De atunci, după ce merg o perioada sau alerg incep sa simt o senzație de disconfort la picior destul de mare si uneori durere. Senzația este ca si cum ceva nu ar fi la locul lui. De 2 zile am inceput sa ma maseze soția. Cand ma maseaza ma doare foarte tare intr-un punct, sub zona incheieturii la vena.
Mentionez ca pot merge, alerga face treburile în mod normal, dar nu îmi dau seama ce ar putea fi si unde ar trebui sa ma consult, ce TIP de doctor sa caut.

Problema 2
La fotbal, acum 4 saptamani mi-a pus cineva o contra în zona talusului până on degete. În partea superioara am o stare de disconfort si uneori dureri când merg mai mult sau alerg, ca si cum ceva nu ar fi prins cum trebuie. Pot sa merg, alerg etc numai ca se creează o stare mare de disconfort si durere destul de mare atunci când ma maseaza soția.

Ma puteti sfătui cam ce ar putea fi si ce TIP de doctor sa caut sa ma consulte? Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK