Durere mana dreapta

08-01-2016
bica29
Nu este medic/terapeut
bica29
Am o durere la mana dreapta, care pleaca din spate dreapta, omoplat, pana in degete, o durere parca cum doare nervul la masea, cel mai mult noaptea.Am consultat medicul de familie, mi a prescsris 14 zile tratament
xefo rapid
helides
clorzaxazon
algifen
neuromultivit
cate 2 pe zi
nu am priceput nimic, am consultat al medic, mi a prescris 7 zile cu doreta si grimodin 300, la fel nimic, durerile sant la fel, va rog sa ma indrumati ce medic ar trebui sa consul sau ce analize ar trebui facute, mentionez ca am 48 ani si sant la menopauza.
5 comentarii
0
08-01-2016, ora 23:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu trimitere de la medicul de familie, va adresati medicului Reumatolog pentru examen clinic de specialitate, analize si tratament.
0
09-01-2016, ora 12:36
bica29
Nu este medic/terapeut
bica29
multumesc mult
0
09-01-2016, ora 14:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pina la medicul de familie vedeti ca sunt multe creme si geluri pentru durere la farmacii si la plafare. Sa incercati de ex alifia chineaza Wild Tiger. E in jur de 5 lei la Plafar. E fosta alifie chinezeasca in cutiute mici rosii rotunde pe care o foloseau bunicii nostri.
Pe net gasiti exercitii pentru mana sa va intariti muschii.
0
10-01-2016, ora 14:12
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este foarte probabila existenta unui sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Prin urmare, este preferabil sa evitati cu strictete orice medicament pana la consultul clinic la neurochirurg (medicamentele pot agrava situatia si impiedica efectuarea unei examinari clinic corecte de catre neurochirurg).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
13-01-2016, ora 17:29
bica29
Nu este medic/terapeut
bica29
Va multumesc foarte mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.