Durere masea

18-04-2018
PaulAndrei
Nu este medic/terapeut
PaulAndrei
Buna seara, acum aproximativ 4 saptamani am fost la dentist cu o durere la un dinte cand mancam ceva tare, mi-a pus de 2 ori ceva acolo si ma durea in continuare si a zis ca trebuie scos nervul. Mi-a scos nervul, a umplut canalele si mi-a pus plomba definitiva, dar acum cand apas cu dintii de jos pe acea masea ma doare, de la ce sa fie?
P.S: Durerea tine doar atata timp cat apas si nu este o durere de intensitate mare
3 comentarii
1
19-04-2018, ora 09:47
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Cauzele pot fi urmatoarele:
1. Obturatia definitiva mai inalta, trebuie finisata.
2. Inflamatia din jurul apexului( varful radacinii) nu s-a vindecat complet, dureaza 6-8 saptamani.
0
19-04-2018, ora 11:41
PaulAndrei
Nu este medic/terapeut
PaulAndrei
Multumesc. Obturatia nu cred ca e mai inalta deoarece toti dintii se ating in acelasi timp, m-a si intrebat atunci dentistul daca plomba e mai inalta
0
30-05-2018, ora 13:12
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
in cazul in care durerea persista mai mult de 4-6 saptamani va recomand sa faceti o radiografie de control a tratamentului de canal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul