Durere masea cu nervi scosi

22-06-2011
vlad_roman
Nu este medic/terapeut
vlad_roman
Buna ziua. Am o mare nelamurire si sper ca cineva sa imi poata da un raspuns clar.
Acum circa 4 ani am fost la medicul stomatolog pentru a imi scoate si plomba o masea.
Dupa un an o mica parte din plomba mi s-a rupt in timp ce mancam.(doar o mica parte)..
De o saptamana ma duc aproape zilnic la piscina si ieri a inceput sa ma doara usor maseaua in cauza. Aseara si astazi (inclusiv in acest moment) maseaua ma doare ingrozitor.In schimb daca apas pe ea parca durerea dispare.
Repet ca nervii mi-au fost scosi la acea masea.

Care ar putea fi problema si un remediu?

Va multumesc!
4 comentarii
0
22-06-2011, ora 14:51
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poate ai o nevralgie, ia ceva pt durere, daca nu-ti trece probabil nu a fost curatata bine, desi nu cred, numai o consultatie la stomatolog si o eventuala radiografie te poate lamuri...
0
22-06-2011, ora 17:37
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Ar putea sa fie o infectie la varful radacinii. Faceti o radiografie si mergeti la dentist
0
22-06-2011, ora 18:08
vlad_roman
Nu este medic/terapeut
vlad_roman
Multumesc pentru raspunsuri. O sa imi fac o radiografie si dupa ce o sa ma lamuresc o sa ma duc la dentist!
0
22-06-2011, ora 19:27
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Interpretarea radiografiei o face dentistul, deci mergeti cu Rx-ul la medic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  • Plombele din amalgam/metalice trebuie schimbate?
  •