Durere masea insuportabila la 48 de ore de la tratamentul stomatologic? Care ar putea fi problema?

12-08-2017
SyleBV
Nu este medic/terapeut
SyleBV
Buna ziua, am fost miercuri la medicul stomatolog pentru o carie dureroasa. M-a curatat si a pus un medicament pt a omori nervul(banuiedc), intrebarra mea este: e normal sa am dureri la peste 48 de ore.? De ieri am inceput sa am dureri de sa nu suport nici 0eriuta de dinti pe maseaua resoectiva.
Multumesc anticipat.
1 comentarii
1
12-08-2017, ora 06:18
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, pana se face tratamentul complet de canal pot sa fie dureri, luati antiinflamator ( daca nu aveti contraindindicatie ) si luati legatura cu medicul dumeavoastra.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de dinți
  • Urgentele dentare - primul ajutor
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK