durere maxilar, tampla

07-12-2009
MRY-AD
Nu este medic/terapeut
MRY-AD
am si eu o problema de o luna
mai intai ma durut urechea incet apoi maxilarul jumatate partea de jos pe partea dreapta apoi tampla
am luat oxacilina 2 cutii de 250 una la 8 ore si ketonal, nimic, durerea crestea,
dupa doua saptamani de chin am plecat la dentist, mi-a zis ca e de la masea, a zis ca scoate nervul, ma anesteziat ca nu putea umbla la masea, a curatat a umblat in ea si mi-a astupat-o provizoriu urmand sa revin intr-o saptamana,
a fost totul perfect cat a tinut anestezia apoi a inceput aceeasi poveste, simteam ca am durerea inchisa in masea si simteam presiune inauntru, a inceput sa ma doara din ce in ce mai tare simteam maxilarul incordat, ma junghia, ma durea tampla dantura partea de jos, urechea, pana si ochiul ma durea
am rezistat 6 zile, groaznice, nici ketonal nici nurofen sau ibalgin nu mai aveau efect
am fost din nou la dentist si i-am spus ca nu mai pot, mi-a desfacut maseaua si a inceput o durere si mai puternica, mia curatat canalele iar si a lasat desfacut pana a doua zi
aceeasi durere aceeasi poveste
a doua zi am fost la medic din nou, a vazut ca am o sensibilitate si ceva la maxilar sus la ureche eram umflata si ma durea maxilarul sus la ureche, ma trimis sa fac ATM am facut sa uitat si a ramas sa vb cu chirurgul si ma suna,
intre timp mia scos maseaua, i-am zis sa o scoata ca nu mai o suportam, chin mare, a trebuit sa tin maxilarul contra cu pumnul strans ca sa poata apasa sa scoata maseau, ma durea maxilarul si simteam ca mil poate deplasa daca nu tin contra cand apasa, ma durut maxilarul tot timpul cat a scos maseaua, mi-a facut 2 anestezii si spre sfrsit a trebut sa mai faca putin ca simteam cand curata locul dupa ce a scos maseau, a facut anestezie dar tot am simtit, am plecat cu lacrimi in ochi de acolo
dupa anestezie si extractie a fost groaznic, durere puternica, de abia a doua zi de la extractie sa mai potolit durerea si am putut sa dorm sau sa mananc putin mai bine
acum la a treia zi de la extractie nu mai pot de durere ma doare urechea si tampla ingrozitor, e o durere continua si din cand in cand incepe mai tare si apoi iar mai incet,
nu mai stiu ce sa iau, nu mai stiu ce sa fac
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul