durere neobisnuita de cap

07-10-2009
kittie
Nu este medic/terapeut
kittie
buna.

am 17 ani si de 4-5 zile am o durere foarte anormala de cap. cand casc, cand fac miscari bruste, cand ma ridic de jos, cand ma pun in pat, orice miscare fac ma doare capul, primele zile aveam o durere in partea superioara dreapta a capului iar acum ma doare toata partea din spate plus ceafa.

am luat ibuprofen 200 ultimele doua zile o pastila pe zi, credeam ca e de la oboseala, dar m-am odihnit si nu mi-a trecut deloc

as avea nevoie de cateva indrumari inainte de a merge la medic

VA MULTUMESC
2 comentarii
0
14-10-2009, ora 15:48
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Înainte să ai aceste dureri de cap ce ai mâncat???
0
12-04-2014, ora 23:39
andreea.ina2006
Nu este medic/terapeut
andreea.ina2006
buna!Am 26 de ani si de o saptamana am dureri foarte mari de cap in partea stanga, la tampla si se duce durerea pana la ceafa.uneori am ameteli, cand ma ridic brusc din pat, sau cand ma enervez.de cand mi-a aparut aceasta durere am dureri si ale fetei, tot pe partea stanga, iar buza de sus mi se stramba atunci cand mananc sau vorbesc, zambesc.nu pot suporta durerea pe fata, mai ales pe obraz si in spatele urechii, in partea de jos..este o durere foarte mare..nu am fost la un control inca, pt ca-mi este frica de un rezultat "urat"..ca antiinflamator, am luat decat Nurofen de 400mg, care m-a ajutat doar la durerea de cap.cateodata, la tampla, am senzatia ca mi s-a mutat inima in cap si simt cum bate... daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns, va multumesc frumos!!sunt speriata..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.