durere partea dreapta

26-12-2011
danielasdaniela
Nu este medic/terapeut
danielasdaniela
de ceva timp ma doare continuu in partea dreapta. e o durere difuza, suportabila dar mai tot timpul ma doare.am facut in vara o endoscopie si a iesit esofagita tip A, la ginecolog, mi s a spus ca am o inflamatie a colului, am probleme cu coloana, o problema a muschilor, dar am facut fizioterapoe 6 luni si cu spatele e mai bine, si nu stiu acum dintre toate aceste probleme, ce anume as putea avea. de la ce poate fi acea durere in partea dreapta.ma doare incepand din jos de unde e apendicul|(apendicul fiind scos)pana spre ficat, duce spre spate rinichi si se lasa spre picior.aveti idee care ar fi adevarata cauza?
1 comentarii
0
26-12-2011, ora 19:24
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Este posibil sa ai o infectie vaginala sau urinara, dupa simptomele pe care le ai.
O infectie vaginala, care poate urca si la ovare, iti poate da dureri in zona mentionata de tine, precum si dureri articulare ( degete, genunchi, de sold si lombare).
Ai putea sa faci o urocultura cu antibiograma si o analiza de secretie vaginala cu antibiograma.
In antibiograma o sa iti scrie la ce antibiotice sunt sensibile bacteriile gasite, daca se gasesc.
Nu te speli in vagin si sa nu ai contact sexual cu 72 e ore inainte de analiza si sa nu fi luat antibiotice de cel putin 10 zile, ca sa nu iasa rezultatul fals negativ.
Spala lenjeria, pantalonii si chilotii la peste 70 de grade ca sa previi reinfectarea.
In functie de ce iti iese, poate va trebui sa faca tratament si partenerul tau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici