durere partea dreapta jos

04-05-2012
danielasdaniela
Nu este medic/terapeut
danielasdaniela
buna ziua, de ceva timp am o durere persistenta in partea dreapta jos ca si cum ar fi simptomele unei apendicite, dar apendicita nu am ca am scos-o acum 14 ani.am fost la ortoped crezand ca e ceva de la spate, au iesit bine analizele.am un reflux tip A, asta facand o endoscopie anul trecut.am facut tratament cu omeprazol dar nu s a vindecat cine stie ce.acum in ultimul timp ce mamanc, ma deranjeaza un pic, simt un nod in gat si cateodata imi ramane mancarea acolo si cateodata simt ca nu mai pot nici saliva sa o inghit.acum ceva zile am facut febra 2 zile cand am avut acea durere in partea dreapta jos.sunt disperata ca nu stiu de la ce este. peste 2 sapt.mi-am facut programare la endoscopie si colonoscopie ca sa vada totul.plus ca simt si gura mai tot timpul ca si cum ma arde.inainte aveam acid mereu pe gat dar am luat niste pastile si e mai bine, dar acum am durerea aia jos in dreapta si cand mananc am observat ca a inceput sa ma doara stomacul.plus ca am si o stare generala fara energie.de la ce poate fi??are legatura una cu alta?durerea de jos care duce cateodata spre sold pana la genuchi, cu boala de stomac???
2 comentarii
0
04-05-2012, ora 18:56
Violeta70
Nu este medic/terapeut
Violeta70
Poate ca durerea provine de la o inflamatia din zoma genitala(poate chiar de la ovar).Incercati sa faceti o ecografie a zonei pelvine.Multa sanatate.
0
04-05-2012, ora 21:20
danielasdaniela
Nu este medic/terapeut
danielasdaniela
am fost la ginecologie.au facut o eco intravaginala si au zis ca nu e nici un chist si a luat parca si ceva biopsie si daca va fi ceva ma va anunta.deci cica ar fi bine, dar stiu eu daca la 1o dr te duci, 10 diagnostice iti pun.cineva mi-a scris ca e vorba de constipatie.nu are cum pt ca am scaun normal in fiecare zi, de culoare normala asa ca...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.