Durere Pectorala

04-03-2016
lexxxy
Nu este medic/terapeut
lexxxy
Buna. De cateva luni ma confrunt cu dureri musculare ale pectoralului stang. Prima oara credeam ca sufar de 'inima' si am dat in anxietate si atacuri de panica...insa ekg, ecografia sunt bune.simt cum muschiul pectoral se incordeaza si prin masare se relaxeaza usor.am folosit plasturi cu ardei iute si se mai amelioreaza durerea.astazi de dimineata ma luat durerea iar dupa cateva ore muschiul s-a relaxat insa daca masez locul marcat in imagine ma doare de parca ar fi un muschi 'rupt' sa zic.ma cam enerveaza cand se incordeaza intrucat e jenant sa te masezi toata ziua in acea zona. Multumesc am atasat jos o imagine cu zona in care ma doare !

http://s9.postimg.org/w2uuabm1r/prod_39122.jpg
5 comentarii
0
04-03-2016, ora 16:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Simptom principal de anxietate.

Neuronii sau nervii se constrictioneaza din cauza emisiei insuficiente de neurotransmitatori.

Fa tratament pentru anxietate. Sunt peste 15 medicamente naturiste pentru anxietate si 10-20 medicamente alopate pentru anxietate numai in Romania.
0
04-03-2016, ora 16:50
lexxxy
Nu este medic/terapeut
lexxxy
am fost la medic si mi-a prescris serlift 1/zi si jumatate de bromazepam de 3 ori pe zi...o imbunatatire se simte insa durerea musculara a ramas ;)))
0
04-03-2016, ora 16:57
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca durerea e doar dupa mese, poate fi boala de reflux.
0
04-03-2016, ora 17:00
lexxxy
Nu este medic/terapeut
lexxxy
durerea e continua..am facut testul helicobacter si nu e prezent..cel mai proabil e de la anxietate si acum de cand iau tratamentul muschiul se relaxeaza si a ramas "febra" musculara :))
0
04-03-2016, ora 21:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tratamentul ar trebui sa isi faca tratamentul complet cam dupa 4-6 saptamani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: