durere pelvina

14-09-2013
Blitzer
Nu este medic/terapeut
Blitzer
In iarna am fost diagnosticata cu BIP si chist ovarian. Am luat antibiotic si contraceptive. Doctorul a spus ca a disparut chistul, ca urmare dupa 3 luni am oprit anticonceptionalele. Apoi dupa alte cateva luni a urmat o raceala zdravana. Pneumonie, dar simteam si dureri in zona pelvina. Antibiotic, control ginecologic. Tratament cu Duphaston 2 luni. Dupa acest tratament ciclul meu a luat/o razna. Foarte abundent. In timpul ciclului tratament cu Clorocalcin, Etamsilat si vit. k. Si la recomandarea doctorului de 21 de zile am inceput un tratament cu Karissa. Simt inca jena pelvina aproape zilnic, nu constant si suportabil.Daca problemele mele sunt hormonale asa cum spune doamna doctor, nu e normal sa mi se recomande analize?
Ce nu functioneaza bine in organismul meu, ce ar trebui să fac?
1 comentarii
0
15-09-2013, ora 11:04
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Durerile pelvine pot avea cauza hormonala sau inflamatorie, numai medicul se poate pronunta..
Daca durerea este de natura inflamatorie si ai anexita, atunci contraceptivele nu te vor ajuta mult si nu iti vor rezolva problema, numai antibioticele o vor face.
Mergi si la un alt medic pentru o a doua parere. Daca pilulele nu te ajuta, atunci e clar ca mai e si altceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Perspectiva feminină asupra durerii pelvine (sondaj)
  •