Durere picior

20-07-2013
iuliana36
Nu este medic/terapeut
iuliana36
Buna ziua,

Am rugamintea daca se poate sa ma sfatuiti si pe mine ce sa fac pentru a scapa de o durere de picior care imi da de furca de cateva luni. Am fost la doctor si mi-a dat niste pastilute pentru durere dar imi fac bine pe moment, problema este ca merg ce merg cu el si apoi simt ca ma lasa piciorul si nu mai pot merge decat daca ma sprijin.
Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
20-07-2013, ora 16:52
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles localizarea anatomica a problemei. Trebuie sa diferentiem piciorul (aflat mai jos de glezna) de membrul pelvin, compus din sold, coapsa, genunchi, gamba, glezna si picior.
Nu am inteles nici sexul, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, vasculare, metabolice, reumatologice, neurochirurgicale etc etc.
Astept elemente relevante.
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
22-07-2013, ora 11:30
iuliana36
Nu este medic/terapeut
iuliana36
Buna ziua,
Mama mea are 76 de ani si o doare pulpa de la piciorul stang, merge ce merge cu piciorul si dupa un timp simte ca o lasa piciorul si nu mai poate merge. A fost la doctor si i-a dat Ketonal ( ii trece pe moment). A mi facut bai calde cu plante si a mai folosit unguente.
Multumesc anticipat!
0
22-07-2013, ora 14:52
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles localizarea anatomica a problemei. Trebuie sa diferentiem piciorul (aflat mai jos de glezna) de membrul pelvin, compus din sold, coapsa, genunchi, gamba, glezna si picior.
Nu am inteles nici greutatea/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, vasculare, metabolice, reumatologice, neurochirurgicale etc etc.
Astept elemente relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: