Durere picior stang

09-04-2018
TheCrow
Nu este medic/terapeut
TheCrow
Buna seara.
Am 38 de ani si de mai bine de 6 luni ma confrunt cu o problema la piciorul stang (mai bine spus din toamna, acum fiind aprilie).
Problemele la piciorul stang sunt urmatoarele:
In toamna anul trecut am avut dureri de gamba, ma trezeam dimineata cu durere de gamba ca de febra musculara, cateodata era durere in muschiul gambei, iar cateodata durere in os ca de reumatism.
Tin sa precizez ca nu practic nici un sport, am 90kg, si efortul depus zilnic este cel normal pt.o persoana activa ( fara munca de birou).Cateodata duretea la piciorul stang se muta din gamba in muschiul de sus ( coapsa)durerea in acest muschi fiind ca unele intepaturi.
Pe la inceputul anului am facut ceva analize, o radiografie la genunchi unde totul a iesit bine, ceva analize la sange, inclusiv factorul reumatoid si altele tot legate de reumatism, iar totul a iesit in limite normale, nimic care ar arata o inflamatie in organism.
Am continuat mai departe cu o ecografie de artere si vene pt.circulatia sangelui la acest picior, iar totul a iesit bine, asta fiind pe la sf.lui februarie), o perioada de o luna au disparut durerile la picior, dar acum de 2 sapt.au aparut iar, durere musculara ( ca unele intepaturi), o durere surda in gamba, si chestia este ca durerea nu a fost niciodata la ambele locatii (gamba, muschi)in acelasi timp, doar pe rand, sau ca sa folosesc termeni medicali mai exact, gamba este muschiul gastrocnemian si muschiul de la coapsa este femural.
Mai precizez ca nu am alte probleme de sanatate, nu urmez nici un tratament cu pastile care ar putea da ceva efecte adverse.
Am doar ceva probleme cu fierea (lenese)si ficatul gras (marit).
Astept un raspuns legat de problema cu durerile de la piciorul stang.
Multumesc.
1 comentarii
0
10-04-2018, ora 18:16
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai esentialul: sex, greutate/inaltime, eforturi practicate zilnic etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.