Durere piept zona inimii

26-11-2015
Dan8998
Nu este medic/terapeut
Dan8998
Buna seara !
De cateva saptamani (de cand am schimbat patul..cel putin asta credeam la inceput ca e cauza), aveam un discomfort atunci dupa ce ma trezeam, dureri de spate si de piept (mai ales ca sunt genul de om care doarme cu burta pe pat).

In schimb un simptom persista, chiar daca am incetat sa dorm pe acel pat si anume:
Atunci cand ridic bratul stang in anumite pozitii de flexare, cu pieptul in fata, sau invers cu bratele in fata, simt timp de 2-3 secunde o durere in zona inimii.
Uneori si cand dorm pe burta si fac o miscare brusca simt o astfel de durere.
La efort nu am avut nicio problema, doar daca fac miscari bruste care implica si muschii pieptului. Si am impresia ca simt si durere mai jos de umarul stang.

Ce ar putea fi ?
Va multumesc!
2 comentarii
0
28-11-2015, ora 20:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
CE varsta ai si ce greutate?
0
30-11-2015, ora 11:31
Dan8998
Nu este medic/terapeut
Dan8998
24 de ani:

1.84

92 kg


Edit:

Daca palpez sau stau normal, ma misc normal nu simt nicio durere, dar cum ridic bratul drept sau il flexez spre piept,
simt intepaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici