Durere san?? Raspuns urgent

27-05-2016
AntoniaManole
Nu este medic/terapeut
AntoniaManole
Buna ziua. In luna septembrie incepusem sa am niste dureri dese de inima(credeam eu), ma intepa foarte tare, incepuse sa ma intepe foarte tare si de 4-5 ori pe zi. Cateodata ma mai lasa o zi, dar dupa iar incepeau durerile. Aveam crize aproape zilnic, ma apucam cu mana si tipam, atat de tare ma durea, mi-am facut analize si ecografie. Mi-a spus ca la inima nu am nimic, poate din cauza sutienului am durerile acelea la san.Am facut si ecografie mamara 3D, mi s a spus ca nu am nimic. A trecut o perioada in care nu ma mai duruse deloc. Insa de acum cateva luni iar au reaparut, sunt mult mai dese si intense, acum in ambele parti, la ambii sani. Nu stiu unde sa ma mai duc sau din ce cauza apar.. Ce parere aveti?
3 comentarii
0
27-05-2016, ora 22:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Consult clinic Cardiolog + analize specifice de inima: ekg, ecocradiografie, Test Holter.

2. Daca inima e ok, aveti somatizari de anxietate, mici atacuri de panica.
Ele sunt cauzate de dereglarea neurotransmitatorilor, niste hormoni care fac legatura intre neuroni.
Medicamentul care ii regleaza se numeste antidepresiv si se ia cu reteta de la Psihiatru.
0
29-05-2016, ora 15:51
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Am si facut teste, nu sufar de anxietate
0
15-06-2016, ora 16:30
Terapeut Eva
Medicina naturista, complementara, alternativa, Arad
Terapeut Eva
aveti o nevralgie intercostala toracica, antinevralgicul sau de la naturiste produse pe baza de scoarta salciei albe va ajuta.Evitati medicamentele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: