Durere sold și membru inferior drept

21-09-2018
Mironel
Nu este medic/terapeut
Mironel
Bună seara de aproximativ 1 săptămână am dureri intense de sold și coapsă dreaptă, am fost in CPU Sp Min. Craiova unde mi s-au administrat în perfuzie AINS(Algocalmin+Refen initial, în urma cărora nu mi-au cedat durerile, apoi mi s-a administrat un alt calmant in perfuzie cu numai țin minte cu n parca se numea).Mi s-a prescris tratament cu Zaldiar și Aflamil. Durerea cedează în mers și în timpul activității. Este foarte intensa in toate pozițiile de decubit(dorsal, ventral, lateral) se intensifică la frig, și s-au extins și la nivelul genunchiului și gambei. Mi s-a recomandat radiografie coxo-femurala, am efectuat Rx, însă nu a ieșit nimic.Mentionez că sufăr de DZ tip 2 și Medicul meu de la Diabet mi-a dat să efectuez un set de analize (Ca seric total, Ca ionic, Mg, K)care au ieșit în limitele normale. Asta primăvară -vara am avut parestezii foarte intense la nivelul membrelor inferioare și superioare.Sufar și de Tulburări de Panică, Medicul Diabetolog mi-a recomandat sa merg la Neurologie să fac Electromiograma, Psihiatrul sa merg la Reumatologie, iar MF ca ar putea fi vorba de o Lombosciatica!!! Durerea are caracter de spasm.Am 30 de ani, nu am ridicat greutăți mari, am 1, 80 m, 81 kg, și un țesut adipos mai bine reprezentat la nivelul abdomenului. Va mulțumesc pentru răspuns, durerile sunt deosebit de intense!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: