Durere spate dupa fractura de clavicula

18-06-2012
ipohondrul
Nu este medic/terapeut
ipohondrul
Am suferit in urma cu o luna jumatate o fractura de clavicula dupa un impact puternic cu pamantul, momentan sunt in perioada de convalescenta insa daca stau prea mult in picioare imi amorteste partea stanga a spatelui, (clavicula stanga este fracturata). E posibil sa fie din cauza pozitiei inadecvate(am o plasa medicinala si mana o tin imobilizata in forma de L), am o brasa bagata in urma operatiei, e posibil si acest lucru? La controlul de rutina mi s a spus ca as avea o mica deviere de nerv de la coloana vertebrala, cel putin asa am inteles eu si ca se reface de la sine in 6 -12 luni. Plus ca de o saptamana a inceput sa am o durere traumatica la gat pe partea unde am cazut. Astept cu placere si cel mai mic raspuns.Multumesc
1 comentarii
0
18-06-2012, ora 21:22
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
"mica deviere de nerv de la coloana vertebrala" hai sa gasim ceva diagnostive mai probabile si plauzibile
nu aveti fracturi de coaste, de omoplat, de coloana? nu aveti pneumo sau hemotorax? insa trebuie sa spun ca si o contuzie masiva de torace poate doare cateodata luni intregi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •