Durere spate, lipsa de aer dupa ce mananc

19-06-2013
bolnav123
Nu este medic/terapeut
bolnav123
Uneori am o senzatie de lipsa de aer si de spate mai ales dupa ce mananc si uneori in piept.Acum parca am un junghi pe coloana, este de la acidul gastric?
6 comentarii
0
19-06-2013, ora 15:03
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Lipsa de aer poate fi cauzata de ceva probleme cu tiroida, cu plamanii, dar nu am auzit ca acidul gastric poate crea probleme la respiratie sau la coloana.Arsuri sau dureri in piept pot aparea din cauza acidului, dar si o problema a inimii poate da astfel de simptome! De ce nu mergi la medicul de familie pt un consult amanuntit?
0
20-06-2013, ora 15:25
bolnav123
Nu este medic/terapeut
bolnav123
acum nu de mult am facut radiografie la plamani, totul e bine acolo...acum am si gura uscata, foarte greu inghit si saliva...dar nu stiu cel mai rau e cum simt ca un junghi in coloana si ca nu prea pot sa mananc nimic din cauza asta.maine voi ajunge la doctor...
0
20-06-2013, ora 18:51
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Uite am gasit ceva despre care nu stiam:
"In cazul in care acidul din stomac este inhalat dupa regurgitare, procesul poate agrava astmul sau pneumonia. Chiar si daca o persoana nu sufera de probleme pulmonare poate avea ca dificultati de respiratie ca urmare a refluxului gastroesofagian. Tratamentul are atat efecte pozitive, dar si negative. Unele tipuri de medicamente utilizate pentru tratarea bolii pot creste riscul aparitiei penumoniei (pot stimula dezvoltarea bacteriilor sau pot suprima tusea care are rol de a curata plamanii). Acesta este motivul pentru care medicul trebuie sa analizeze inclusiv functia pulmonara a oricarui pacient inainte sa recomande un tratament pentru boala de reflux gastroesofagian. "

Oricum ar fi trebuie sa mergi neaparat la medic!
0
20-06-2013, ora 21:27
bolnav123
Nu este medic/terapeut
bolnav123
acuma m-a mai lasat durerea de spate, coloana, maine voi ajunge la doctor eventual voi scrie aici pentru cine are simtomele mele, cel mai deranjant acum e ca am dificultatea de inghitire si niste tuse...multumesc de raspunsuri
0
10-08-2013, ora 02:05
anka bujor
Nu este medic/terapeut
anka bujor
EU am aceleasi probleme si coeva in plus scuip, cand firisoare verzui, cand un lichid galben transparent, mi se umfla gingiile urechile parca sunt anesteziate, am fost diagnosticata cu duodenita eroziva, rectosgmoidita, asma, am facut analize la mucoasele verzi si nu au identificat bacterii, bucati verzi scuip dupa ce mananc paine, IMI vin dureri PE nervi i spinali in brate picioare si IMI simt nervi i ca sarmele, usturimi si senzatie de inflamatie in corp, am facut test Waaler Rose si a iesit pozitiv+, Reuma test negativ, IgE totale 250/kul, probe alergice negative la alimente, numai la fructe de mare pozitive si penicilline, menzionez ca EU penicillina nu am facut de 20 ani facut shock anafilactic..Acum m'al nenorocit tot de la medicamente aiurea date de un. Bou de medic italian, pentru intoleranta alimentata ma tratta cu antibiotic, asa ceva n-am vazut, a poi in loc de corti on pt ca uri alergice mi-a DAT dezintoxicant si la asta facut allergie, am slabit 60 kg, de la fiecare aliment am reactii, nu mai tolerez nimic, dureri de burta, dureri de spate, coloana, in tre omoplati crede ma ca ma dor si unghiile, tot corpul parca e strana in menghina.In arma cu 7 ani am avuto CAM aceleasi sintomi, vrei sa stili cu ce mi-am revenit?Cu clasicul vaccin IBC 10, care mi l-a DAT in spitalul SF Spiridon Iaşi in clinica de alergologie imunologie. E un vaccin imunostimulator desensibilizator in alergii respiratorii si cutanate.la del spuneau ca am gastrita multe altele un am luat nimic
0
10-08-2013, ora 02:51
anka bujor
Nu este medic/terapeut
anka bujor
Scuze pentru greselile ortografice, din pacate vaccinul nu se fabbrica momentan, l'al cautat disperata ma rog la dumnezeu sa se Fabrice din nou, se fabbrica in Institutul Cantacuzino Bucuresti daca aflati ceva de a est Vaccin Ibc 10 anuntati ma
Bolnav 321 nu lua medicamente au efecte collaterale, incearca sa manaci natural fara conservanti, evita scarboasa carne de pui plina de hormoni si penicillina, incearca painea facuta in casa, las-o cel Putin o zi Sa nu FIE calda sau moale, fara biscuiti si cornuri ca's facute cu margarine si agenti lievitanti chimici, Branza de voci proaspata fara zahar,

sau sare ca si sare are conservanti, dovlecei, fierti facuti più re, morcovi fierti zarzavaturi proaspete de la tarani, oua proaspete fierte moi.fara ali mente fripte si imbibate in grasimi, fara carne de porc.fara margarina ca e toxica.fara ali mente fierbinti sau de la frigider
Fara ceai ne gru, cafea sau ceai de menta, doar ceai de galbenele e bun in gastrite si ulcere! Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.