Durere testicul drept si partea inferioara abdomen

04-11-2011
Mykyei91
Nu este medic/terapeut
Mykyei91
Buna!!! De o vreme ma doare testiculul drept si partea inferioara a abdomenului.
Am fost la un medic urolog care prezumtiv mi-a zis ca s-ar putea sa fie o mica hernie dar fara radiografie nu stie nimic sigur.
Ok am facut radiografia la ambele testicule si mi-a iesit ca am chist la cel drept de 2-3 mm (parca).

As vrea sa intreb daca durerea ar putea fi din cauza aceasta ca nu mai pot de stres pana luni de dupamasa.

P.S. : Consultul o sa il fac dar vreau sa stiu daca durerea poate fi din cauza acestui chist si daca se poate trata.

Multumesc !!!
5 comentarii
0
11-11-2011, ora 02:41
adrian997
Nu este medic/terapeut
adrian997
Buna ziua. Referitor la ce problema aveti dvs., eu am 20ani, dar pot sa zic ca de mai bine de 4 ani la testicolul stang in scrot am ca un fel de vena umflata si uneori, nu tot timpul, dar uneori ma doare asa ca o intapatura si tine de la cateva secunde la cateva minute, am luat tratament pentru 3 sapt 2 tipuri diferite de medicament dicloreum si doxicilina, dar nu mi-a trecut nicicum, desi am fost la MAI BINE de 4medici, bineinteles la privat, care sincer si medicii ori ca sunt ei de stat ori ca sunt privati dau exact doi bani pe tine, dar citind problema dvs. sunt si mai nelinistit, si parca cand incepe sa ma doara si in picioru stang simt asa ca o intepatura o durere ce curenteaza... Toti medici la care am fost au zis ca nu am nimic, inafara de unul care a zis ca este vena de sperma inflamata, nu stiu ce sa mai cred, singura sansa este o tratare in alta tara
0
12-11-2011, ora 20:21
Mykyei91
Nu este medic/terapeut
Mykyei91
Buna ! Dupa ce am fost la medic cu rezultatul de la radiografie a reiesti ca am varicocel la testicolul stang (care va trebui operat candva de nu poate strica, calitatea spermei) si chist bilateral.
Durerea era din cauza chisturilor iar sfatul medicului a fost sa ma masturbez sau asa am contacte sexuale mai dese deoarece testiculul tot produce sperma iar in timp ce produce deranjeaza chistul si induce durere (in cazul in care nu te masturbezi periodic)
0
13-11-2011, ora 01:22
adrian997
Nu este medic/terapeut
adrian997
Multumesc mult pentru ajutor, dar pentru linistea mea am sa fac totusi si eu o radiografie deoarece vad ca nu poate da gres si sa aflu care este 100% cauza.
0
14-12-2011, ora 21:01
adi_26
Nu este medic/terapeut
adi_26
Mykyei91, ce ti-a zis doctorul. acele chisturi sunt periculoase, ca din nefericire si eu sunt in aceeasi situatie ca tine.
mie doctorul mi-a zis ca nu e nicio problema, dar vreau sa aflu cat mai multe pareri
0
17-12-2011, ora 20:23
Mykyei91
Nu este medic/terapeut
Mykyei91
A spus ca nu is periculoase si ca nici nu are ce sa le faca.
Mi-a sugerat sa port lenjerie mai stramta sa imi tina testicolele nemiscate si sa ma masturbez mai des ori sa am raporturi sexuale mai dese :D.

P.S: Periculos e varicocelul pe care mi l-au depistat dupa radiografie, acesta poata sa duca in timp la scaderea calitati spermei si apoi la infertilitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  • Lovitură la/în testicule
  •