Durere Testicul Stang (29 de ani) speriat!

28-10-2011
AlexuB
Nu este medic/terapeut
AlexuB
Buna ziua,

De aprox.2 luni am periodice dureri scure in testiculul stang, in general in partea inferioara a testiculului.
Durerea nu este puternica, dar ma deranjeaza.
Durerile vin si trec, dureaza 2-3 sec., uneori 10-20 sec. Sunt zile in care le simt de 30-40 de ori, dar uneori deloc nu le simt, 2-3 zile la rand...

Am fost la medicina interna, la urolog, nu m-a ajutat nici unul in mod special. Mi-a spus ca (conform analizelor) s-ar putea sa am putin nisip in rinichiul stang, dar nimic serios...
Urinez normal, nu simt nimic altceva ce sa ma deranjeze...
Urologul mi-a verificat testiculele si mi-a spus ca sunt in ordine si ca 's-ar putea sa fie de la durerea de spate'. Superficial, nu mi-a spus nimic deosebit.

Am adesea dureri de spate in partea de jos a coloanei, din cauza unei scolioze mai vechi. Vara asta am racit tare, transpirat in aer conditionat si ma durea spatele groaznic timp de 2 luni. Asta poate fi cauza?

In ultima vreme nu ma doare spatele, ci testiculul stang si uneori pelvisul, 3-4 cm deasupra testiculului.

Crezand ca poate fi o problema cauzata de durerea de spate, fac gimnastica megicala/fizioterapie, imi intind coloana, dar nu simt ameliorare.

Ma plimbam de la un medic la celalalt, a trecut o luna de la prima vizita si tot nu m-a ajutat nimeni.

Cum sa scap de aceasta durere, care se intoarce?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •